NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп Яна Павлова подрежда изложба живопис в галерия „Пагане“
2885
Калейдоскоп

Яна Павлова подрежда изложба живопис в галерия „Пагане“

Арх. Яна Павлова подрежда живописна изложба. Експозицията е озаглавена „Цветно събуждане“ и може да бъде разгледана от днес до 30 ноември в столичната галерия „Пагане“, съобщават организаторите.  „Любовта на арх

| 14 Ноември 2024, 09:44 ч.
Яна Павлова подрежда изложба живопис в галерия „Пагане“
Яна Павлова подрежда изложба живопис в галерия „Пагане“
Снимка © Екипът на събитието

Арх. Яна Павлова подрежда живописна изложба.

Примата Лили Иванова пя тази вечер в препълнената зала „Борис Гюдеров“ в Перник.

Двучасовият концерт не спираше да предизвиква от публиката бурни аплодисменти след всяко изпълнение. Перничани не спираха да скандират името й.

Концертът бе част от националното турне на Лили Иванова.

Тя излезе на сцената облечена в черно и бяло. С примата бяха музикантите от "LI Orchestra" – Ангел Дюлгеров (китари, цигулка), Огнян Енев (пиано, тромпет, саксофон), Иван Йорданов-Чери (китари), Христо Михалков (бас китара), Орлин Цветанов (цигулка), Росен Ватев (ударни, перкусии) и трио "LaTiDa" (беквокали). 

Екзалтираната публика не спираше да пее заедно с Лили любимите песни на всички поколения „Детелини“, „Щурче“, „Камино“, „Ветрове“.

„Не мога да повярвам, че видях на живо Лили Иванова. На

Камерният ансамбъл „Софийски солисти“ с диригент Константин Добройков и пианистите Паоло Франчезе и Амели Сакаи-Иванова закриват тази вечер 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”.

Основател и артистичен директор на международния музикален фестивал е Людмил Ангелов.

На концерта в Софийската градска художествена галерия ще звучат творби от Моцарт (Концерт за пиано и оркестър в Ла мажор, KV 414 и Концерт за пиано и оркестър в Ми бемол мажор, KV 271) и Бенджамин Бритън (Вариации върху тема от Франк Бридж, Оп. 10).

Паоло Франчезе започва да учи пиано, когато е седемгодишен. Постъпва в Италианска държавна консерватория, където получава диплома с най-високи оценки за пиано. Защитава докторат по пиано и камерна музика с от

Концерт-спектакълът "Да обичаш Гершуин" - третият проект с филмова музика на Хилда Казасян, ще има премиера в Разград. Музикалният спектакъл ще се състои на 17 октомври в залата на Общинския културен център, съобщиха от екипа на продукцията.

Концертът е продължение на другите два филмови проекта на Хилда Казасян: „Да послушаме кино“ (с любими песни от българските филмови ленти) и „Световното кино в музика“ (със знакови мелодии от световните екрани), посочват от екипа. Той е част от националното турне през 2024 г., което екипът на Хилда Казасян и Плевенската филхармония стартираха през февруари.

Проектът "Да обичаш Гершуин" съдържа едни от най-красивите мелодии на Джордж Гершуин, създадени в началото на миналия век и вдъхновени от джаза, свободата и красотата на танцовата музика по онова време.

Програмата е аранжирана специално за случая

Цигуларките Магдалена Каменова и Тодорка Христева ще бъдат солистки в концерта на Симфониета - Шумен в зала „Проф. Венета Вичева“ на 21 ноемри. Изявата е част от цикъла „Класика и романтизъм“. Диригент ще бъде Любомир Денев - син. В програмата са включени Концерт за две цигулки в ре минор от Йохан Себастиан Бах, „Навара"- испански танц за две цигулки и оркестър от Пабло де Сарасате и Симфония номер 41 „Юпитер" от Волфганг Амадеус Моцарт.

Тодорка Христева разказа, че е на 21 години и е студентка в трети курс в Националната музикална академия "Панчо Владигеров", в класа по цигулка на доц. Галина Койчева-Мирчева, а преди това е завършила музикалното училище в Пловдив.

Магдалена Каменова каза, че в деня след концерта в Шумен ще навърши 21 години. "Завършила съм софийското музикално училище при Гергана Илчева, сега продължавам обучението

Рядка монета, пусната в обращение след Калифорнийската златна треска, беше продадена на търг в САЩ за 1,4 милиона долара, предаде Асошиейтед прес. 

Запалени колекционери наддаваха оживено за 20-доларовия "двоен орел", но само един си тръгна като победител от търга на "Стакс Бауърс Галърис" в Южна Калифорния, след като плати високата цена.

Златната монета, изсечена през 1870 г. в Карсън Сити, Невада беше продадена за 1,44 милиона долара. От нея са произведени само 3789 броя, а според Джон Кралевич, специалист по историята на монетите в аукционната къща, са останали около 40-50 броя.

"Стакс Бауърс Галърис" не дават информация за купувача, сдобил се с рядката монета.

Преди 1849 г. най-високата номинална стойност на златна монета, известна като "орел", е била 10 щатски долара. Двадесетдоларовият "двоен орел" се появява, след като Калифорнийската златна

Експозицията е озаглавена „Цветно събуждане“ и може да бъде разгледана от днес до 30 ноември в столичната галерия „Пагане“, съобщават организаторите. 

„Любовта на арх. Яна Павлова към цвета е от детските й години. Обожавала е да рисува с часове в усамотение. През сегашния си поглед на архитект открива хармонията в този свят с познанието за форми, пространствени ефекти и цветово въздействие. Без цвят и материя за нея обектите са просто скелети и сенки. Но цветът съществува благодарение на светлината и тя желае да нарече себе си „фотограф на емоции чрез цветове“, разказват от екипа. 

Те отбелязват, че Яна Павлова завършва архитектура в Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ) в София в катедра Обществени сгради. Посещава часовете по изобразително изкуство, където преподават наши изтъкнати художници и скулптори, с истинска страст, която носи от дете. По време на следването си работи предимно с акварел и въглен. Печели конкурс и в пети курс се обучава във Висшето училище по архитектура на Нормандия в гр. Руан, Франция. Получава висока оценка и лична препоръка за курсовите си работи от художника и преподавател по дисциплината „Цвят и материя“, Мишел-Анри Вио, чиито часове акцентират на взаимодействието на пространственото композиране, движението, въздействието на цвета, класическата музика и вътрешните преживявания.

„Художничката усеща себе си като силно чувствителна към заобикалящата я среда и вярва в многопластовата роля на твореца. Арх. Яна Павлова е участвала в множество проекти – предимно в екип, но и самостоятелни. В процеса на работа по интериорни преустройства осъзнава, че е силно привлечена от взаимодействието на изкуството с пространственото оформление и емоционалния заряд на цялото, влияещ на обитатели и посетители. Утилитарната функция на архитектурата да предостави съвременна материална база за различните човешки нужди без оглед на внимателен подбор на довършителни материали и цветово решение за нея е вид осакатяване“, разказват организаторите на събитието.

По думите им авторката проявява интерес към цялостното композиране на големи сградни комплекси с различна функция, умело вписани в градски или извънградски територии (в Европа в отговорните за това екипи биват включвани и художници-пейзажисти, какъвто е бил и Мишел-Анри Вио), при което резултатът е обмислена и деликатна проектантска намеса, отчитайки всички дадености и историческо минало.

С разнообразна музикална програма на площад "Централен", ден преди празника на Пловдив, градът отбеляза 10-годишнината от избирането си за Европейска столица на културата.

През 2014 г. Пловдив беше обявен за Европейска столица на културата за 2019 г. , като имаше пет години за подготовка.

Водещ на събитието, което започна тази вечер в 18:30 часа, беше Стефан Щерев, а първи на сцената се качи един от създателите на Deep Zone Project - DJ Dian Solo. 

В програмата също е триото от Нидерландия Kraak&Smaak, в което са Оскар де Йонг, Вим Плуг и Марк Кнеперс. Формацията е известна със звучене, съчетаващо жанрове като диско, фънк, електронна музика, инди, дийп хаус, соул и поп. Още с дебютния си албум Boogie Angst триото добива международна популярност, а в момента музикантите работят по своя седми албум. 

Последен на сцената тази вечер ще излезе

Американският певец и продуцент Финиъс О`Конъл обяви, че издава втория си студиен албум, озаглавен For Cryin` Out Loud, съобщи „Ню мюзикъл експрес“. Освен това той публикува списъка с песни, както и дебютния си сингъл. Албумът ще бъде издаден на 4 октомври. Първата песен от музикалната продукция също е с названието For Cryin` Out Loud. 

Финиъс О`Конъл е известен като  продуцент и по-голям брат на певицата Били Айлиш. Той е и автор на всяка една песен от албумите й, включително и на последния Hit Me Hard and Soft.

Това е вторият албум на О‘Конъл, след като през 2021 г. издаде Optimist. Песните в новата му музикална продукция са десет и продължителността им е 40 минути, според платформата „Спотифай“.

Американският музикант и актьор Уили Нелсън, който е на 91 години, издаде нов албум - Last Leaf on the Tree, предаде Асошиейтед прес.

Това е вторият му студиен албум за тази година. Освен това е 76-ия му солов албум и 153-и в кариерата му. 

Last Leaf on the Tree е първият албум на кънтри изпълнителя, продуциран изцяло от сина му Майка. Музикалната продукция съдържа песни от автори като Том Уейтс, Нийл Йънг и Нина Симон, нова версия на песента на Нелсън от 1962 г. The Ghost и парчето The Color of Sound, написано съвместно със сина му.

След седем десетилетия писане на песни Нелсън казва в интервю за Асошиейтед прес, че единственият начин да се определи дали една песен е добра, е когато тя бъде чута. „Познаваш я, когато я чуеш. Когато чуеш нещо и си кажеш: По дяволите, иска ми се аз да бях написал това, това е добра песен“.

За своя колега

Изложба „Керамиката – начин на живот“ ще бъде представена по повод 80 години от рождението на проф. Ивана Енева (1944-2022).

Откриването е на 3 септември в галерия „Академия“, съобщават от Националната художествена академия (НХА).

Заглавието на експозицията е вдъхновено от думите на проф. Енева: „За мен керамиката е начин на живот, а Академията – моя съдба“.

Ивана Енева е художник-изследовател в областта на керамиката, професор в Националната художествена академия, първата жена заместник-ректор на НХА и първата жена професор по керамика в България.

„В творбите си тя търси нова модерна образност, основана на изключителните интегрални свойства на глината да се свързва с други материали – стъкло, метал, хартия – с нови трайни пластични и естетически характеристики. Забележителни са нейните п

Суинг формацията The Oldie Goldies представя първия си албум на живо.

Събитието е на 11 октомври в Sofia Live Club, съобщават организаторите.

Албумът Happy Feet включва както оригинални композиции, така и модерни аранжименти, написани специално за танцьори от саксофониста Арнау Гаррофе. 

В The Oldie Goldies са Велека Цанкова – вокал, Александър Миланов – тромпет, Александре Мерансиен - алт саксофон, Арнау Гаррофе - тенор саксофон, Станислав Арабаджиев – пиано, Борислав Илиев – китара, Васил Хаджигрудев – контрабас, и Борислав Петров – барабани.

The Oldie Goldies е суинг формация, специално посветена на джаза преди Втората световна война, когато цяла Америка е танцувала на тази музика. Групата дебютира през 2021 г

Арх. Павлова вярва в интериорните решения с индивидуален подход към обитателя. Влиянието на цветовете и материалите, на естественото и изкуствено осветление, присъствието на произведения на изкуството в интериора са теми, които силно я вълнуват, отбелязват още от екипа.

/ВСР

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
С балета "Лешникотрошачката" започват коледно-новогодишните празници в Хасково
Коледно-новогодишните празненства в Хасково започват още през ноември. Началото ще бъде поставено от Балетна школа „Алегро“ към „Младежки център“ - Хасково ...
Бургаската опера ще представи класиката от Джузепе Верди "Трубадур"
Операта от Джузепе Верди "Трубадур" ще бъде представена на сцената на Държавна опера- Бургас на 23 ноември под диригентството на Иван Кожухаров, съобщават от културната институция ...
Рядка монета от времето след Калифорнийската златна треска, беше продадена на търг за 1,4 милиона долара
Рядка монета, пусната в обращение след Калифорнийската златна треска, беше продадена на търг в САЩ за 1,4 милиона долара, предаде Асошиейтед прес.  Запалени колекционери надд ...
Впечатляваща продукция и специално изработени визуални ефекти ще видим на концерта на Дино Мерлин
Балканската звезда Дино Мерлин отправи специален поздрав към българската публика по повод предстоящия му концерт с Желко Йоксимович на 3 декември. След 35 години той отново се завр ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 07:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Калейдоскоп
2885
Калейдоскоп

Яна Павлова подрежда изложба живопис в галерия „Пагане“

Арх. Яна Павлова подрежда живописна изложба.Експозицията е озаглавена „Цветно събуждане“ и може да бъде разгледана от днес до 30 ноември в столичната галерия „Пагане“, съобщават организаторите.

| 14 Ноември 2024, 09:44 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Яна Павлова подрежда изложба живопис в галерия „Пагане“
Яна Павлова подрежда изложба живопис в галерия „Пагане“
Снимка © Екипът на събитието

Арх. Яна Павлова подрежда живописна изложба.

Експозицията е озаглавена „Цветно събуждане“ и може да бъде разгледана от днес до 30 ноември в столичната галерия „Пагане“, съобщават организаторите. 

Примата Лили Иванова пя тази вечер в препълнената зала „Борис Гюдеров“ в Перник.

Двучасовият концерт не спираше да предизвиква от публиката бурни аплодисменти след всяко изпълнение. Перничани не спираха да скандират името й.

Концертът бе част от националното турне на Лили Иванова.

Тя излезе на сцената облечена в черно и бяло. С примата бяха музикантите от "LI Orchestra" – Ангел Дюлгеров (китари, цигулка), Огнян Енев (пиано, тромпет, саксофон), Иван Йорданов-Чери (китари), Христо Михалков (бас китара), Орлин Цветанов (цигулка), Росен Ватев (ударни, перкусии) и трио "LaTiDa" (беквокали). 

Екзалтираната публика не спираше да пее заедно с Лили любимите песни на всички поколения „Детелини“, „Щурче“, „Камино“, „Ветрове“.

„Не мога да повярвам, че видях на живо Лили Иванова. На

Камерният ансамбъл „Софийски солисти“ с диригент Константин Добройков и пианистите Паоло Франчезе и Амели Сакаи-Иванова закриват тази вечер 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”.

Основател и артистичен директор на международния музикален фестивал е Людмил Ангелов.

На концерта в Софийската градска художествена галерия ще звучат творби от Моцарт (Концерт за пиано и оркестър в Ла мажор, KV 414 и Концерт за пиано и оркестър в Ми бемол мажор, KV 271) и Бенджамин Бритън (Вариации върху тема от Франк Бридж, Оп. 10).

Паоло Франчезе започва да учи пиано, когато е седемгодишен. Постъпва в Италианска държавна консерватория, където получава диплома с най-високи оценки за пиано. Защитава докторат по пиано и камерна музика с от

Концерт-спектакълът "Да обичаш Гершуин" - третият проект с филмова музика на Хилда Казасян, ще има премиера в Разград. Музикалният спектакъл ще се състои на 17 октомври в залата на Общинския културен център, съобщиха от екипа на продукцията.

Концертът е продължение на другите два филмови проекта на Хилда Казасян: „Да послушаме кино“ (с любими песни от българските филмови ленти) и „Световното кино в музика“ (със знакови мелодии от световните екрани), посочват от екипа. Той е част от националното турне през 2024 г., което екипът на Хилда Казасян и Плевенската филхармония стартираха през февруари.

Проектът "Да обичаш Гершуин" съдържа едни от най-красивите мелодии на Джордж Гершуин, създадени в началото на миналия век и вдъхновени от джаза, свободата и красотата на танцовата музика по онова време.

Програмата е аранжирана специално за случая

Цигуларките Магдалена Каменова и Тодорка Христева ще бъдат солистки в концерта на Симфониета - Шумен в зала „Проф. Венета Вичева“ на 21 ноемри. Изявата е част от цикъла „Класика и романтизъм“. Диригент ще бъде Любомир Денев - син. В програмата са включени Концерт за две цигулки в ре минор от Йохан Себастиан Бах, „Навара"- испански танц за две цигулки и оркестър от Пабло де Сарасате и Симфония номер 41 „Юпитер" от Волфганг Амадеус Моцарт.

Тодорка Христева разказа, че е на 21 години и е студентка в трети курс в Националната музикална академия "Панчо Владигеров", в класа по цигулка на доц. Галина Койчева-Мирчева, а преди това е завършила музикалното училище в Пловдив.

Магдалена Каменова каза, че в деня след концерта в Шумен ще навърши 21 години. "Завършила съм софийското музикално училище при Гергана Илчева, сега продължавам обучението

Рядка монета, пусната в обращение след Калифорнийската златна треска, беше продадена на търг в САЩ за 1,4 милиона долара, предаде Асошиейтед прес. 

Запалени колекционери наддаваха оживено за 20-доларовия "двоен орел", но само един си тръгна като победител от търга на "Стакс Бауърс Галърис" в Южна Калифорния, след като плати високата цена.

Златната монета, изсечена през 1870 г. в Карсън Сити, Невада беше продадена за 1,44 милиона долара. От нея са произведени само 3789 броя, а според Джон Кралевич, специалист по историята на монетите в аукционната къща, са останали около 40-50 броя.

"Стакс Бауърс Галърис" не дават информация за купувача, сдобил се с рядката монета.

Преди 1849 г. най-високата номинална стойност на златна монета, известна като "орел", е била 10 щатски долара. Двадесетдоларовият "двоен орел" се появява, след като Калифорнийската златна

„Любовта на арх. Яна Павлова към цвета е от детските й години. Обожавала е да рисува с часове в усамотение. През сегашния си поглед на архитект открива хармонията в този свят с познанието за форми, пространствени ефекти и цветово въздействие. Без цвят и материя за нея обектите са просто скелети и сенки. Но цветът съществува благодарение на светлината и тя желае да нарече себе си „фотограф на емоции чрез цветове“, разказват от екипа. 

Те отбелязват, че Яна Павлова завършва архитектура в Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ) в София в катедра Обществени сгради. Посещава часовете по изобразително изкуство, където преподават наши изтъкнати художници и скулптори, с истинска страст, която носи от дете. По време на следването си работи предимно с акварел и въглен. Печели конкурс и в пети курс се обучава във Висшето училище по архитектура на Нормандия в гр. Руан, Франция. Получава висока оценка и лична препоръка за курсовите си работи от художника и преподавател по дисциплината „Цвят и материя“, Мишел-Анри Вио, чиито часове акцентират на взаимодействието на пространственото композиране, движението, въздействието на цвета, класическата музика и вътрешните преживявания.

С разнообразна музикална програма на площад "Централен", ден преди празника на Пловдив, градът отбеляза 10-годишнината от избирането си за Европейска столица на културата.

През 2014 г. Пловдив беше обявен за Европейска столица на културата за 2019 г. , като имаше пет години за подготовка.

Водещ на събитието, което започна тази вечер в 18:30 часа, беше Стефан Щерев, а първи на сцената се качи един от създателите на Deep Zone Project - DJ Dian Solo. 

В програмата също е триото от Нидерландия Kraak&Smaak, в което са Оскар де Йонг, Вим Плуг и Марк Кнеперс. Формацията е известна със звучене, съчетаващо жанрове като диско, фънк, електронна музика, инди, дийп хаус, соул и поп. Още с дебютния си албум Boogie Angst триото добива международна популярност, а в момента музикантите работят по своя седми албум. 

Последен на сцената тази вечер ще излезе

Американският певец и продуцент Финиъс О`Конъл обяви, че издава втория си студиен албум, озаглавен For Cryin` Out Loud, съобщи „Ню мюзикъл експрес“. Освен това той публикува списъка с песни, както и дебютния си сингъл. Албумът ще бъде издаден на 4 октомври. Първата песен от музикалната продукция също е с названието For Cryin` Out Loud. 

Финиъс О`Конъл е известен като  продуцент и по-голям брат на певицата Били Айлиш. Той е и автор на всяка една песен от албумите й, включително и на последния Hit Me Hard and Soft.

Това е вторият албум на О‘Конъл, след като през 2021 г. издаде Optimist. Песните в новата му музикална продукция са десет и продължителността им е 40 минути, според платформата „Спотифай“.

Американският музикант и актьор Уили Нелсън, който е на 91 години, издаде нов албум - Last Leaf on the Tree, предаде Асошиейтед прес.

Това е вторият му студиен албум за тази година. Освен това е 76-ия му солов албум и 153-и в кариерата му. 

Last Leaf on the Tree е първият албум на кънтри изпълнителя, продуциран изцяло от сина му Майка. Музикалната продукция съдържа песни от автори като Том Уейтс, Нийл Йънг и Нина Симон, нова версия на песента на Нелсън от 1962 г. The Ghost и парчето The Color of Sound, написано съвместно със сина му.

След седем десетилетия писане на песни Нелсън казва в интервю за Асошиейтед прес, че единственият начин да се определи дали една песен е добра, е когато тя бъде чута. „Познаваш я, когато я чуеш. Когато чуеш нещо и си кажеш: По дяволите, иска ми се аз да бях написал това, това е добра песен“.

За своя колега

Изложба „Керамиката – начин на живот“ ще бъде представена по повод 80 години от рождението на проф. Ивана Енева (1944-2022).

Откриването е на 3 септември в галерия „Академия“, съобщават от Националната художествена академия (НХА).

Заглавието на експозицията е вдъхновено от думите на проф. Енева: „За мен керамиката е начин на живот, а Академията – моя съдба“.

Ивана Енева е художник-изследовател в областта на керамиката, професор в Националната художествена академия, първата жена заместник-ректор на НХА и първата жена професор по керамика в България.

„В творбите си тя търси нова модерна образност, основана на изключителните интегрални свойства на глината да се свързва с други материали – стъкло, метал, хартия – с нови трайни пластични и естетически характеристики. Забележителни са нейните п

Суинг формацията The Oldie Goldies представя първия си албум на живо.

Събитието е на 11 октомври в Sofia Live Club, съобщават организаторите.

Албумът Happy Feet включва както оригинални композиции, така и модерни аранжименти, написани специално за танцьори от саксофониста Арнау Гаррофе. 

В The Oldie Goldies са Велека Цанкова – вокал, Александър Миланов – тромпет, Александре Мерансиен - алт саксофон, Арнау Гаррофе - тенор саксофон, Станислав Арабаджиев – пиано, Борислав Илиев – китара, Васил Хаджигрудев – контрабас, и Борислав Петров – барабани.

The Oldie Goldies е суинг формация, специално посветена на джаза преди Втората световна война, когато цяла Америка е танцувала на тази музика. Групата дебютира през 2021 г

„Художничката усеща себе си като силно чувствителна към заобикалящата я среда и вярва в многопластовата роля на твореца. Арх. Яна Павлова е участвала в множество проекти – предимно в екип, но и самостоятелни. В процеса на работа по интериорни преустройства осъзнава, че е силно привлечена от взаимодействието на изкуството с пространственото оформление и емоционалния заряд на цялото, влияещ на обитатели и посетители. Утилитарната функция на архитектурата да предостави съвременна материална база за различните човешки нужди без оглед на внимателен подбор на довършителни материали и цветово решение за нея е вид осакатяване“, разказват организаторите на събитието.

По думите им авторката проявява интерес към цялостното композиране на големи сградни комплекси с различна функция, умело вписани в градски или извънградски територии (в Европа в отговорните за това екипи биват включвани и художници-пейзажисти, какъвто е бил и Мишел-Анри Вио), при което резултатът е обмислена и деликатна проектантска намеса, отчитайки всички дадености и историческо минало.

Арх. Павлова вярва в интериорните решения с индивидуален подход към обитателя. Влиянието на цветовете и материалите, на естественото и изкуствено осветление, присъствието на произведения на изкуството в интериора са теми, които силно я вълнуват, отбелязват още от екипа.

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
С балета "Лешникотрошачката" започват коледно-новогодишните празници в Хасково
Бургаската опера ще представи класиката от Джузепе Верди "Трубадур"
Рядка монета от времето след Калифорнийската златна треска, беше продадена на търг за 1,4 милиона долара
Впечатляваща продукция и специално изработени визуални ефекти ще видим на концерта на Дино Мерлин
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.